Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Loty metodyczne do strefy - Siemirowice

Kategoria: Lotnictwo wojskowe Utworzony: 2011-04-06 Autor: Godlewski Krzysztof

Lot do strefy według przepisów VFR (z widocznością) był tematem wczorajszych lotów metodycznych organizowanych przez Gdyńską Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. Szkolenie, którego głównym celem była weryfikacja i ujednolicenie procesu szkolenia, pilotów odbyło się na lotnisku w Siemirowicach.
   
Dzień wcześniej na lotnisku w Siemirowicach odbyło się przygotowanie do lotów z udziałem pilotów instruktorów śmigłowców W-3, Mi-14 i SH-2G oraz samolotów An-28. Podczas przygotowania omówiono zagadnienia związane z: warunkami bezpieczeństwa, metodyką postawienia zadań na loty, przygotowaniem wstępnym i bezpośrednim do lotów, szkoleniem w powietrzu i prawidłowym sposobem omówienia zrealizowanych ćwiczeń. W podgrupach instruktorzy – metodycy omówili zadania zaplanowane do wykonania na poszczególnych typach statków powietrznych.

Loty odbyły się we wtorek, 5 kwietnia, po przebazowaniu na siemirowickie lotnisko śmigłowca pokładowego SH-2G z Gdyni Babich Dołów, śmigłowca ratowniczego W-3RM i śmigłowca zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ z Darłowa. Instruktorzy samolotów "Bryza" szkolili się na maszynie monitoringu ekologicznego An-28E z Siemirowic. Podczas lotu w strefie załogi realizowały ćwiczenia przewidziane dla poszczególnych typów śmigłowców i samolotu "Bryza".

We wczorajszych lotach metodycznych uczestniczył personel Oddziału Lotnictwa Dowództwa Marynarki Wojennej, Dowództwa Brygady Lotnictwa MW oraz 43 i 44 Bazy Lotnictwa Morskiego.

bl.mw.mil.pl
59
58