Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Terminal Pasażerski T2 Budową Roku

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2012-06-15 Autor: Franczyk MichałKonkurs Budowa Roku jest bardzo prestiżowym, organizowanym corocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa turniejem. Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.
Rozstrzygnięty 29.05.2012 r. konkurs to jego XXII edycja. Do rywalizacji zgłoszono łącznie  57 budowli   w  dziesięciu następujących kategoriach :

1.Budynki mieszkalne o wartości do 200 mln zł.
2.Budynki mieszkalne o wartości ponad 20 mln zł.
3.Budynki nauki i kultury.
4.Budynki oświaty .
5.Obiekty administracyjno - biurowe.
6.Obiekty użyteczności publicznej .
7.Obiekty przemysłowe i magazynowe.
8.Obiekty sportowe.
9.Obiekty drogowo kolejowe.
10.Obiekty oceniane indywidualnie.

Najliczniejszą kategorią była kategoria obiektów ocenianych indywidualnie, w której zgłoszono drugi terminal pasażerski Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy wraz z infrastrukturą i obiektami towarzyszącymi. Kryteria oceny to: nowoczesność rozwiązań technologicznych, terminowość i jakość wykonawstwa, dobra organizacja i zarządzania procesem inwestycyjnym, wysoki poziom zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Efektem analizy i oceny obiektów przez sąd konkursowy było wysokie ocenienie wszystkich wspomnianych elementów i przyznanie budowie drugiego terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy wraz z infrastrukturą i obiektami towarzyszącymi najwyższej nagrody, czyli I stopnia i przyznaniu tytułu Budowa Roku 2011.
Przyznany tytuł jest najwyższą i najbardziej prestiżową nagrodą w Polsce przyznawaną
w branży budowlanej. Jest to sukces zarówno inwestora, czyli Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, jak i konsorcjum wykonawcy - firm Budimex S.A. i Korporacji Budowlanej Doraco sp. z o.o

- Nagroda Budowa Roku 2011 jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem i powodem do dumy. Cieszy nas przede wszystkim fakt, że udało nam się wzorowo i terminowo zrealizować przedsięwzięcie, które było jedną z kilkunastu inwestycji realizowanych w ramach wartego około 400 milionów programu inwestycyjnego przypadającego na lata 2009-2015. Przy tak szeroko zakrojonym, największym w historii naszej spółki programie inwestycyjnym, sprawna realizacji kolejnych inwestycji była dla nas nie lada wyzwaniem. Tym bardziej cieszy nas fakt, że efekty naszej pracy zostały docenione wśród największych autorytetów w branży, w naszym kraju - powiedziała Marzenna Krefft, wiceprezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.


Dodatkowe informacje:
Adam Skonieczny
Kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu
Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy
(58) 348-11-45


61
37