Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Startują nowe, polskie linie lotnicze OLT Express!

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2012-03-30 Autor: Franczyk Michał



Rejs z Warszawy do Gdańska 1 kwietnia o 8:30 zainauguruje start operacyjny nowych, polskich linii lotniczych OLT Express. Regularne rejsy po Polsce ruszą 2 kwietnia. OLT Express obsługiwać będzie 24 połączenia między 9 miastami Polski. Połowa miejsc na każdym rejsie dostępna jest za 99 PLN.

Po raz pierwszy w historii powojennej Polski OLT Express, wykorzystując dobrą infrastrukturę krajowych lotnisk, uruchomi tak rozległą siatkę połączeń lotniczych po kraju, obejmując swym zasięgiem 9 miast: Gdańsk, Wrocław, Poznań, Szczecin, Warszawę, Rzeszów, Kraków, Katowice, Łódź.   Dzięki 18 bezpośrednim i 6 przesiadkowym połączeniom, podróżowanie po całej Polsce zyskuje europejski standard.

Bilety na wszystkie rejsy są dostępne w trzech stałych taryfach: ekonomicznej, elastycznej i dla biznesu. Taryfa ekonomiczna pozwala m.in. na zakup biletów w cenie 99 PLN, które przewidziane są na połowie miejsc w samolocie na każdym rejsie. Zakup biletu w taryfie elastycznej umożliwia bezpłatną zmianę terminu podróży. W taryfie dla biznesu można bezpłatnie zmienić dane pasażera i datę podróży nawet do 3 godzin przed wylotem. Ponadto niemowlęta i dzieci do 2 roku życia zawsze podróżują za darmo, a dzieci do 16 roku życia ze stałą 50% zniżką. Połączenia lotnicze OLT Express pozwalają na efektywne zarządzanie czasem podróży, która w zależności od trasy trwa od 45 do 90 minut. Dzięki rozplanowaniu lotów w porannych i wieczornych godzinach, przez 7 dni w tygodniu, OLT Express umożliwia podróż pomiędzy kilkoma portami w ciągu jednego, maksimum dwóch dni.
 
Znaczne uproszczenie procedur lotniskowych m.in. przez umożliwienie bezpłatnej odprawy on-line pozwala pasażerom podróżującym wyłącznie z bagażem podręcznym na zgłoszenie się przy bramce wejściowej do samolotu nawet do 20 minut przed planowaną godziną startu. OLT Express gwarantuje wszystkim pasażerom podróżującym z każdego portu lotniczego bezpłatny przewóz 2 sztuk bagażu. Bagaż podręczny nie powinien przekraczać 8 kg, a rejestrowany 16 kg. Na pokładzie samolotów OLT Express czeka na pasażerów bezpłatny poczęstunek serwowany przez wykwalifikowany personel pokładowy.

Nowe, polskie linie lotnicze OLT Express powstały w 2011 roku z połączenia dwóch spółek: OLT Jetair oraz Yes Airways. Składowa nazwy OLT pochodzi od nazwy jednej z najstarszych linii lotniczych w Niemczech. Właścicielem OLT Express jest firma Amber Gold z Gdańska. OLT Express dysponuje nowoczesną flotą składającą się z 7 samolotów odrzutowych typu Airbus A320 i A319 (mieszczących na pokładzie 180 i 156 pasażerów) oraz 7 samolotów turbośmigłowych ATR 72 i 42 wyposażonych w 68 i 46 miejsc.

Bilety na wszystkie trasy OLT Express można rezerwować przez stronę internetową www.oltexpress.com lub dzwoniąc pod numer: +48 58 735 55 55. Rezerwacji dla grup i biznesu można dokonać pod numerem: +48 58 735 56 66. Informacje o promocjach zawarte są na http://www.oltexpress.com/pl/nowosci/promocje

Magdalena Gordon-Wesołowska
magdalena.wesolowska@oltexpress.com


63
46