Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Sezon zimowy zakończony wzrostem

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2011-04-04 Autor: Godlewski Krzysztof27 marca 2011 roku w Porcie Lotniczym Gdańsk wprowadzono nowy, letni rozkład lotów. Wraz z nowym rozkładem w Gdańsku pojawiają się kolejne połączenia. Kończący się w ostatni weekend marca sezon zimowy z pewnością możemy zaliczyć do udanych. Według wstępnych danych Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy obsłużył w samym marcu 2011 roku 167 tys. pasażerów, czyli o 1% więcej niż w marcu 2010 roku. W I kwartale bieżącego roku w Gdańsku obsłużono łącznie około 459,3 tys. pasażerów, co stanowi wzrost na poziomie 2% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

„Tak jak przywidywaliśmy, po słabszym lutym, zaczynamy obserwować
w Gdańsku „wiosenne” ożywienie. Oficjalnie zainaugurowany pierwszym lotem z Helsinek sezon letni przynosi ze sobą kolejne, nowe, bezpośrednie połączenia. Jedna z najbardziej rozbudowanych w Polsce siatek połączeń z pewnością jeszcze bardziej przyczyni się do zwiększenia dynamiki wzrostu liczby obsługiwanych pasażerów” - powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Jeszcze w okresie zimowym wśród nowych połączeń dostępnych z Gdańska pojawiła się trasa do Hamburga, z dalszym dogodnym połączeniem do Rotterdamu, obsługiwana przez linię lotniczą Jet Air.

Wśród nowych połączeń, jakie weszły do letniej siatki regularnych połączeń z Gdańska, zalazły się:
-    Helsinki: Finnair wraz z Finncomm,;
-    Stavanger, Goteborg, Arhus, Tampere: Wizz Air;
-    Ryga: Air Baltic (inauguracyjny lot 18 kwietnia 2011 roku).

Ponadto w letnim rozkładzie powracają sezonowe połączenia do Barcelony (Wizz Air)
oraz Alicante (Ryanair). Także od początku rozkładu letniego wzrasta częstotliwość lotów do Monachium (Lufthansa) - z 2 do 3 dziennie.


Dodatkowe informacje:
Adam Skonieczny
Kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu
Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy
(58) 348-11-45


42
49