Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Sezon zimowy 2012/13 otwarty, a połączeń w Gdańsku tyle co latem!

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2012-10-30 Autor: NadesłanoOd wczoraj w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy wszedł w życie nowy, zimowy rozkład lotów. Z reguły wprowadzenie sezonu zimowego wiąże się z ograniczeniem liczby dostępnych połączeń regularnych. Tymczasem w Gdańsku liczba kierunków pozostała na dokładnie tym samym, niezmiennie wysokim poziomie.

Z nadejściem "lotniczej zimy" zmieniła się natomiast oferta skierowana do pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Przewoźnik Ryanair wraz z początkiem listopada rozpocznie loty do Manchesteru i Cork, a Eurolot od grudnia będzie realizował narciarskie połączenie do austriackiego Salzburga. Równocześnie linie lotnicze WizzAir zawieszają na okres zimowy połączenia do Rzymu, natomiast Ryanair do Birmingham i Girony. Pasażerów na pewno ucieszy informacja, że z Gdańska jako jednego z trzech polskich lotnisk, zimą nadal będziemy mogli polecieć do cieplejszych rejonów Europy - Wizzair przez całą zimę będzie oferował loty do Barcelony i Mediolanu. Z kolei dla miłośników zimowego szaleństwa, oprócz wspomnianego Salzburga, Eurolot realizuje loty do słowackiego Popradu. Natomiast dla amatorów zimowego wygrzewania się na słonecznych plażach, z Gdańska dostępna jest również cała gama połączeń czarterowych do: Szarm el- Szejk, Hurghady, Marsa Alam, Taby, Fuerteventury, Gran Canarii, Teneryfy i Erzurum.

 - W Gdańsku zawsze stawiamy na stabilny i konsekwentny rozwój. Od lat nasze lotnisko poszczycić się może wyjątkowo niską podatnością na sezonowość oraz wahania rynku przewozów lotniczych. Doskonałym potwierdzeniem świetnej kondycji Portu Lotniczego Gdańsk jest fakt, że w tegorocznym sezonie zimowym możemy zaproponować dokładnie taką samą liczbę połączeń bezpośrednich, jak latem. Tego pięknego, zimowego obrazu dopełnia szeroka oferta wyjątkowo słonecznych połączeń czarterowych - powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.


W sezonie zimowym w ruchu regularnym z Gdańska będziemy mogli polecieć do:

Berlina: Airberlin
Amsterdamu, Arhus, Bremy, Innsbrucka, Katowic, Krakowa, Popradu, Wrocławia: Eurolot
Frankfurtu, Warszawy: PLL LOT
Frankfurtu, Monachium: Lufthansa
Oslo: Norwegian
Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Eindhoven, Leeds Bradford, Londyn Stansted, Manchesteru, Oslo Rygge: Ryanair
Kopenhagi, Oslo: SAS
Alesund, Barcelony, Bergen, Cork, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Glasgow-Prestwick, Goteborga, Hamburga-Lubeki, Haugesund, Kolonii/Bonn, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku:WizzAir


57
34