Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Rekordowy kwiecień w Gdańsku

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2011-05-04 Autor: Godlewski KrzysztofWedług wstępnych danych Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył w kwietniu 2011 roku 193,4 tys. pasażerów, czyli aż o 38% więcej niż w kwietniu 2010 roku. Po czterech miesiącach 2011 roku w Gdańsku obsłużono łącznie 651,8 tys. pasażerów, co stanowi wzrost na poziomie 10,4% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłorocznego.

Biorąc pod uwagę paraliż lotnisk europejskich spowodowany wybuchem wulkanu w kwietniu 2010, odnotowanie wzrostu w analogicznym okresie bieżącego roku było dla wszystkich w zasadzie pewne, jednak tak ogromny wzrost dynamiki jest dla nas bardzo miłą niespodzianką. Tak wysokiej liczby obsłużonych pasażerów nie osiągnęliśmy w żadnym kwietniu w minionych latach. Rekordowe ilości pasażerów zawdzięczamy przede wszystkim nowemu bogatszemu letniemu rozkładowi lotów - powiedział Adam Skonieczny - Kierownik Działu Marketingu i Analiz Ekonomicznych Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Doskonałe wyniki ruchu pasażerskiego w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy są konsekwencją wprowadzenia letniego rozkładu lotów, w którym znalazły się m.in. takie nowości jak: Helsinki (Finnair wraz z Finncomm), Stavanger, Goteborg, Arhus, Tampere (Wizz Air), i Ryga (Air Baltic). Wznowiono też letnie połączenia do Barcelony (Wizz Air), Alicante (Ryanair) i zwiększono częstotliwość lotów do Monachium (Lufthansa).

Jesteśmy przekonani, że kolejne miesiące przyniosą nam nowe rekordy. Mamy nadzieję, że już niebawem do Gdańska wejdzie przewoźnik oferujący doskonałe połączenia krajowe. Umocnienie swojej pozycji w Gdańsku zapowiedział również Air Baltic, który zwiększa częstotliwość połączeń do Rygi z 4 do 6 tygodniowo – dodał Adam Skonieczny.
Obecnie z 41 połączeniami lotniczymi Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy może pochwalić się jedną z najbardziej rozbudowanych w Polsce siatką regularnych połączeń bezpośrednich.

Dodatkowe informacje:
Adam Skonieczny
Kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu
Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy
(58) 348-11-45

42
51