Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Płocki Piknik Lotniczy już w ten weekend

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2013-05-29 Autor: Godlewski Krzysztof

Już 1-2 czerwca 2013 r. odbędzie się kolejna edycja Płockiego Pikniku Lotniczego, jednej z najważniejszych imprez lotniczych w Polsce. Na gości czeka moc atrakcji.

Organizator pikniku, Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, przygotował program, który zadowoli każdego widza, zarówno pasjonatów lotnictwa, jak i osoby mające styczność z lataniem po raz pierwszy. Na płockim niebie zobaczymy zarówno akrobacje w wykonaniu mistrzów pilotażu: Petera Besenyeia, Artura Kielaka, Jerzego Lenia oraz Grupy "Żelazny", niesamowity pokaz chodzenia po skrzydle w wykonaniu Peggy Krainz, jak i śmigłowce i samoloty wojskowe, spadochroniarzy i szybowce, zrzut bomby wodnej na Wisłę czy lądowanie na rzece w wykonaniu samolotu Husky. Na widzów czeka także spektakularny slalom między pylonami, czyli AIR SNAKE.

Płocki Piknik Lotniczy wyróżnia się wśród innych, polskich wydarzeń tego typu nie tylko licznymi atrakcjami, ale również niezwykłą lokalizacją. Pokazy odbywają się nad Wisłą, a widzowie mogą oglądać statki powietrzne z malowniczego Wzgórza Tumskiego bez potrzeby zadzierania głowy. Wszystkie pokazy komentował będzie znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, miłośnik lotnictwa Tadeusz Sznuk.

1-2 czerwca na lotnisku aeroklubu na ul. Bielskiej 60 odbędzie się również wystawa samolotów, na której zobaczyć będzie można m.in. replikę samolotu Bleriot z 1905 r. oraz dwupłatowiec uwieczniony w logo pikniku - Curtis Jenny z 1915 r. To jednak nie koniec atrakcji. Specjalnie w ten weekend dla wszystkich odwiedzających płockie ZOO wstęp będzie bezpłatny. W tym wyjątkowym ogrodzie zoologicznym zobaczyć można ponad 300 gatunków zwierząt, a na wszystkich gości czekać będą park linowy ZOOLANDIA i zjazd tyrolski.

Podczas piknikowego weekendu 1-2 czerwca wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu kołowego w Płocku. Zamknięty będzie stary most im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego i wyłączona z ruchu część ulic w rejonie Starego Miasta. Dla ułatwienia komunikacji i komfortu przyjezdnych gości zorganizowano parking centralny wydzielony z północnej części lotniska aeroklubu, z którego co 20 min. będą kursowały autobusy wahadłowo na Rynek Starego Miasta bezpośrednio sąsiadujący ze Wzgórzem Tumskim - główną widownią pokazów.

Mapki dojazdu do parkingu centralnego, zalecane objazdy oraz pozostałe piknikowe aktualności dostępne sa pod adresami www.facebook.com/lotniczy.plock oraz www.lotniczyplock.pl

Ramowy program Płockiego Pikniku Lotniczego 2013
1-2 czerwca 2013

10.00 Rozpoczęcie pokazów:
- AZM - "Latanie to pasja na całe życie albo przygoda na weekendy", opis różnych możliwości szkolenia w Aeroklubie Ziemi Mazowieckiej - pokazy samolotów i szybowców AZM
11.15 - defilada uczestników pokazu, pokazy indywidualne, desant skoczków
12:00 - uroczyste otwarcie pikniku 
-    skoczek z flagą Płocka
-    samolot z banerem
-    akrobacja indywidualna
12:30 - pokaz Sił Powietrznych RP
-    SU-22
-    C-130 Hercules
13.00 - pokaz chodzenia po skrzydle - Peggy Krainz
13.15 - występy zaproszonych gości oraz pokaz latającego  logo pikniku - samolotu Curtis Jenny
14.00 - akrobacja indywidualna - Peter Besenyei
14.15 - pokazy samolotów i szybowców AZM oraz występy zaproszonych gości
15.00 - Grupa Akrobacyjna "Żelazny"
15.15 - akrobacja indywidualna - Artur Kielak (XA-41) oraz Jerzy Leń (TS 11 Iskra)
16.00 - śmigłowce Marynarki Wojennej RP
16.30 - desant skoczków
16.45 - Air Snake - slalom między pylonami


Zdjęcia zaproszonych gości na www.facebook.com/lotniczy.plock, a szczegółowy program pokazów na www.lotniczyplock.pl70
33