Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Piknik lotniczy w Pruszczu Gdańskim

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2011-06-09 Autor: Franczyk MichałAeroklub Gdański serdecznie zaprasza na dwudniowy piknik z okazji Dni Pruszcza Gdańskiego. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend, 11-12 czerwca, w kilku lokalizacjach jednocześnie: na Faktorii Rzymskiej, na stadionie Centrum Kultury i Sportu (ul. Chopina 34) oraz na aeroklubowym lotnisku przy ul. Powstańców Warszawy 36. Piknik rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do wieczora.

W programie wiele atrakcji lotniczych. Interesująco zapowiada się statyczna wystawa lotnicza, na której podziwiać będzie można zabytkowe samoloty, takie jak RWD 5 oraz kilka Piperów, poza tym z bliska obejrzeć będzie można balon oraz szybowiec. W niedzielę na pruszczańskim niebie pojawią się wyjątkowi goście: samolot Zlin 525F wykonujący akrobację lotniczą oraz maszyny typu AT 3 prezentujące lot w szyku. Nie mniej widowiskowe, choć na nieco mniejszą skalę, będą pokazy modeli latających członków sekcji modelarstwa Aeroklubu Gdańskiego. Dla miłośników przyziemnych rozrywek zorganizowano przejażdżki czołgiem typu T55. Specjalni goście pikniku przylecą ze szwedzkiego klubu South Swedish Vintage Flyingclub 8 zabytkowymi samolotami.

Na stadionie CKiS w niedzielę między godz. 14.00 a 17.00 odbędzie się aukcja fotografii Macieja Kosycarza przedstawiająca lotnictwo sprzed lat. Cały dochód przekazany zostanie na odbudowę siedziby Aeroklubu Gdańskiego, która spłonęła doszczętnie pod koniec marca tego roku.

Serdecznie zapraszamy i życzymy miłej zabawy.

www.aeroklub.gda.pl
Zdjęcia Michał Franczyk

40
45