Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Nowe połączenia OLT Jet Air z Gdańska

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2011-09-22 Autor: Franczyk Michał

Na dzisiejszej konferencji prasowej linie lotnicze OLT Jet Air ogłosiły nowe połączenia z gdańskiego lotniska. Obecnie przewoźnik oferuje z Gdańska tylko jedno połączenie do Warszawy, a już niebawem, bo od 31 października będziemy mogli polecieć do Berlina. Nieco później, 15 listopada przewoźnik planuje uruchomić połączenia do Pragi i Hamburga, zaś pięć dni później rozpoczną się loty na trasie Gdańsk-Brema-Bruksela i Gdańk-Katowice-Rzeszów. Tak więc widać po planowanej siatce nowych połączeń, że OLT Jet Air stawiają na rozwój przede wszystkim w oparciu o gdańskie lotnisko im. Lecha Wałęsy.

OLT Jet Air to połączenie znanego już dobrze w Gdańsku krajowego przewoźnika Jet Air oraz niemieckiego przewoźnika regionalnego OLT bazującego w Bremie. Obie firmy miały problemy finansowe związane z małą popularnością oferowanych przez nie połączeń. Niedawno właścicielem obu zadłużonych przewoźników stała się gdańska firma Amber Gold zajmująca się oferowaniem lokat na bazie złota. Firma wiąże swoje nadzieje głównie z Gdańskiem, gdzie w październiku przeniesie swoją siedzibę z Warszawy.
Nowa spółka dysponuje kilkoma rodzajami samolotów; z floty Jet Air trzema Jetstreamami 32 i jednym ATR-42, z floty OLT dwoma Saabami 2000, jednym Saabem 340 i dwoma odrzutowymi Fokkerami 100.

W galerii zdjęcia samolotów Jet Air i OLT zrobione na gdańskim lotnisku.

Tekst i zdjęcia Michał Franczyk

52
53