Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Najważniejsze inwestycje w Gdańsku oficjalnie zakończone

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2011-12-12 Autor: Godlewski Krzysztof

Na gdańskim lotnisku oficjalnie zaprezentowano dokonania, jakie miały miejsce ostatnimi czasy. Mowa tu o najważniejszych inwestycjach w Porcie Lotniczym im.Lecha Wałęsy w Gdańsku od wielu lat. Jeszcze rok temu sceptycy uważali, że lotnisko nie przejdzie metamorfozy, by zdążyć przed EURO 2012. Dziś udowodniono jak bardzo się mylili.

12 grudnia 2011 r. o godzinie 13.00 rozpoczęła się oficjalna prezentacja dokonań ostatniego roku. Na uroczystość przybyło blisko 250 zaproszonych gości oraz przedstawiciele najważniejszych mediów. Nie mogło na tak ważnej uroczystości zabraknąć najważniejszego gościa - prezydenta RP Lecha Wałęsy, który jest patronem gdańskiego lotniska. Prezes portu lotniczego Tomasz Kloskowski na wstępie zaprezentował statuetkę "Awionetka 2011" , którą port otrzymał 16 listopada tego roku w kategorii "Najlepszy port lotniczy".

Dziś ta nagroda nikogo nie dziwi. Dokonania zarządu są bardzo imponujące. W ostatnim czasie do użytku oddano drogi kołowania, płytę odladzania samolotów, wyremontowano krzyżówkę szybkich zjazdów znajdującą się mniej więcej na środku drogi startowej, wdrożono system odprowadzaniu wód opadowych oraz oddano do użytku przedterminalową płytę postojową statków powietrznych. To naprawdę ogrom inwestycji, które zakończono w dość krótkim czasie. Teraz czekamy na otwarcie terminala T1, co ma nastąpić na przełomie kwietnia i maja 2012 r.

Tekst Krzysztof Godlewski
Zdjęcia: Sławomir Rodak, Krzysztof Godlewski