Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Najnowszy Embraer 195 LOT-u w specjalnym malowaniu

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2011-07-02 Autor: Franczyk Michał

Dziś rano na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy wylądował najnowszy nabytek Polskich Linii Lotniczych LOT - Embraer 195 o rejestracji SP-LNB. Został dostarczony naszemu narodowemu przewoźnikowi niespełna tydzień temu. Na pierwszy rzut oka uwagę przykuwa grafika umieszczona w tylnej części kadłuba i na ogonie samolotu. Jest to specjalne malowanie Polskiej Organizacji Turystycznej, które przez najbliższy rok będzie promowało Polskę w Europie, a przedsięwzięcie związane jest z objęciem prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. LOT, na mocy podpisanej 1 lipca współpracy z MSZ polegającej między innymi na promowaniu naszego kraju oraz prezydencji w kraju i za granicą przez kolejne pół roku, otrzymał tytuł Przyjaciela Prezydencji.

Najnowszy Embraer 195 jest drugą maszyną tego typu użytkowaną przez LOT, a trzecią maszyną we flocie przewoźnika noszącą okolicznościowe malowanie. Aktualnie nietypowe grafiki noszą samoloty : Boeing 737-400 o rejestracji SP-LLC, który pomalowany został na kolor złoty oraz Embraer 170 SP-LDC promujący Kraków i Małopolskę.

W galerii widzimy zdjęcia Embraera promującego nasz kraj sfotografowanego na gdańskim lotnisku, gdzie tego typu samoloty pojawiają się rzadko, ponieważ obsługują głównie trasy zagraniczne z warszawskiego Okęcia.

Tekst i zdjęcia Michał Franczyk
48
52