Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Można zostać współwłaścicielem lotniska Kętrzyn Wilamowo !!!

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2011-03-13 Autor: Godlewski KrzysztofW najbliższym czasie rozstrzygną się losy nieruchomości - lotniska Kętrzyn Wilamowo. Trzech moich dotychczasowych partnerów we współwłasności lotniska Kętrzyn Wilamowo (mający każdy z nich po 15% własności, czyli łącznie 45%), zdecydowali się zbyć swoje udziały w lotnisku. Odwiedzający Lotnisko Kętrzyn Wilamowo znają potencjał świetnie położonej nieruchomości w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.
Teren lotniska to ponad 217 ha świetnie położonych z wyjątkowo czystymi podejściem dla samolotów. Na lotnisku (w czasie II wojny światowej należącym do tajnej kwatery Hitlera) już dobrze znanym w Europie ze współczesnych inicjatyw – międzynarodowych imprez lotniczych, jest wiele możliwości inwestycyjnych.

Można rozważać odrestaurowanie starych (historycznych) pasów, ale i wykonać nowy pas o długości 2200 m z łączną masą startową do ok. 80 ton
. Może to być lotnisko wszechstronnie obsługujące loty czarterowe samolotów komunikacyjnych (General Aviation) obsługujących turystykę do hoteli Krainy Wielkich Jezior Mazurskich (sprzyja bliskie położenie: Giżycka, Mikołajek, Węgorzewa, Rynu czy Mrągowa), ale również na rozległym i atrakcyjnie położonym lotnisku jest możliwość budowy kompleksu hotelowo-kongresowego czy/i osady domów przy lotnisku - mazurskich dacz) znanych w świecie jako Air Park.

Oczywiście jest wiele innych możliwości rozwinięcia działalności, ale tym możemy porozmawiać z poważnym, potencjalnym partnerem gotowym odkupić ww. udziały współwłasności w lotnisku.
Będę do dyspozycji zainteresowanych i chętnie udzielę odpowiedzi na pytania przesłane po adres mailowy: s.tolwinski@lotniskoketrzyn.pl. Wszystkich czytelników niniejszej informacji serdecznie pozdrawiam!

Stanisław Tołwiński

źródło: http://www.lotniskoketrzyn.pl
46
57