Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Konferencja Prasowa OLT Express w Gdańsku

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2012-04-11 Autor: Franczyk Michał

Dziś, tj. 11 kwietnia 2011 r. w nowym, gdańskim terminalu miała miejsce konferencja prasowa OLT Express. Tematem konferencji miało być ogłoszenie siatki połączeń zagranicznych, ale dziś siatka ta nie została ogłoszona.Nastąpi to jeszcze w kwietniu w miastach, z których będą oferowane nowe połączenia. W zamian przewoźnik przedstawił podsumowanie pierwszych 10 dni działalności oraz zapowiedział modyfikacje dotychczasowej siatki połączeń krajowych.

1 lipca z powodu małego zainteresowania skasowane zostaną połączenia z Wrocławia do Poznania i Krakowa. W zamian tego samego dnia samoloty OLT polecą na nowych trasach - z Bydgoszczy do Krakowa i Łodzi do Krakowa. Rejsy będą się odbywały w dni robocze, a bilety na nowe trasy można będzie kupić już w tym tygodniu.

Kolejną nowością przedstawioną na konferencji jest otwarcie wypożyczalni samochodów dla pasażerów OLT Express. Od maja 2012 roku w cenie 60 zł za dobę będzie można wypożyczyć czerwone Mini, a za 20 zł mniej oferowane będzie Renault Clio. Łącznie na polskich lotniskach do dyspozycji klientów będzie 300 samochodów.

Jak już wspomniałem, przedstawiono podsumowanie pierwszych 10 dni działalności nowego przewoźnika na polskim niebie. Od 1 kwietnia biało czerwone samoloty OLT Express wykonały 268 operacji lotniczych, przewożąc 12600 pasażerów. Połowa rejsów była opóźniona z powodów przedłużających się odpraw, przepustowości lotnisk czy możliwości operacyjnej obsługi naziemnej.

W ostatnim czasie powiększyła się też flota przewoźnika. Obecnie wprowadzono do operacji 6 Airbusów A320, a kolejne sześć A319/320 zostanie wprowadzone do czerwca. Do czterech wzrosła flota turbośmigłowych ATR-ów 42/72, a do czerwca 2012 ich ilość wzrośnie o kolejne 6 maszyn.

Michał Franczyk

49
46