Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Kolejne rekordowe wyniki przewozowe w Porcie Lotniczym w Gdańsku

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2011-08-03 Autor: Godlewski Krzysztof

W pierwszych siedmiu miesiącach bieżącego roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy po raz kolejny obsłużył rekordową liczbę pasażerów. W okresie od stycznia do lipca 2011 roku liczba obsłużonych pasażerów jest o 10% wyższa od rekordowego analogicznego okresu roku poprzedniego. Wynik 1,38 mln pasażerów w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy jest najlepszym wynikiem w historii lotniska.

W okresie od stycznia do lipca bieżącego roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 1.380.799 pasażerów. W lipcu br. obsłużono 267,5 tys. pasażerów, czyli o 8% więcej niż w lipcu 2010 roku. Tak wysoka liczba pasażerów wynikła zarówno z pojawienia się na pomorskim rynku nowych linii lotniczych (FINNCOMM wraz z FINNAIR z lotami do Helsinek, AIR BALTIC z lotami do Rygi oraz EUROLOT z lotami do Krakowa i Wrocławia), jak i wzrostu natężenia ruchu na większości kierunków.

Ruch pasażerski w latach 1991-2011

Dzisiejsza siatka połączeń z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy prezentuje się imponująco:

- Kolejna informacja o wzroście ilości obsługiwanych pasażerów, tym razem w lipcu, może wydawać się nudna czy przewidywalna, my jednak jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z faktu, że rozwój gdańskiego lotniska przebiega w tak stabilny sposób, z miesiąca na miesiąc – mówi Tomasz Kloskowski - prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.


Dodatkowe informacje:
Adam Skonieczny
Kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu
Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy
(58) 348-11-45
a.skonieczny@airport.gdansk.pl

49
54