Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

KLM przylatuje do Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy!

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2016-12-15 Autor: Godlewski Krzysztof


W dniu 15 grudnia 2016r. linia lotnicza KLM ogłosiła uruchomienie nowego połączenia lotniczego z Gdańska do Amsterdamu. Do stolicy Holandii będzie można polecieć codziennie począwszy od 15 maja 2017 roku. Wylot do Gdańska został zaplanowany o godzinie 11:45, natomiast powrót do Amsterdamu o godzinie 14:05. Na trasie tej polecimy samolotem tylu Embraer 190, zabierającym na pokład 100 osób.
Przy ogłaszaniu tego połączenia Gdańsk znalazł się w prestiżowym gronie nowych połączeń KLM. Oprócz Gdańska do siatki połączeń KLM dołączyły takie miasta jak Graz (Austria), Porto (Portugal) and Malaga (Hiszpania), Split (Chorwacja), Cagliari i Catania (Włochy).

"Dla Lotniska w Gdańsku to najważniejsze wydarzenie bieżącego roku. Bardzo się cieszymy, że oferta naszego Portu Lotniczego zostanie wzmocniona od maja przyszłego roku o wielką linię lotniczą. Holenderskie linie lotnicze KLM (w dosłownym tłumaczeniu Królewskie Towarzystwo Lotnicze) to najstarsza linia lotnicza na świecie, założoną i latającą nieprzerwanie od roku 1919. Jesteśmy dumni, że taki przewoźnik lotniczy zaufał nam i potwierdził potencjał naszego Regionu. O bezpośrednie połączenie z lotniskiem Schiphol w Amsterdamie zabiegaliśmy od wielu lat, jako że była to najpopularniejsza, ale nie obsługiwana trasa z Gdańska. Tym samym luka ta została wypełniona, a Port Lotniczy zyskał dodatkowo członka kolejnego aliansu lotniczego - Skyteam. Wśród jego członków są takie linie jak: Aeroflot, China Airlines czy Delta Air Lines. Jesteśmy pewni, że połącznie to będzie się cieszyło dużym powodzeniem wśród biznesu i pasażerów, nie tylko z naszego, Regionu." - powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.


KLM w Gdańsku
AMS - GDN rejs nr KL1919 11:45 -13:30
GDN - AMS rejs nr KL1920 14:05-16:00
Dni: 7 razy w tygodniu codziennie
Samolot E190
Sprzedaż biletów od 15 grudnia 2016 roku, loty od 15 maja 2017 roku.


23
4