Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Air Berlin wznawia loty z Gdańska

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2011-10-27 Autor: Godlewski KrzysztofZ rozkładem lotów 2012 Air Berlin wznawia połączenie z Gdańska do Berlina.
Od poniedziałku do piątku linia Air Berlin realizuje loty dwa razy dziennie rano i wieczorem i po jednym w soboty i niedziele. Podróżujący z północnej Polski otrzymają od 1 maja 2012 roku tym samym możliwość połączenia z portem przesiadkowym w niemieckiej stolicy.

Stamtąd są realizowane przykładowo loty łączone do: Düsseldorfu, Kolonii, Stuttgartu, Norymbergi, Wiednia, Zurychu czy Werony. Na trasie długodystansowej można skorzystać z lotów łączonych do Nowego Jorku, Miami czy Bangkoku. Nowa oferta oznacza dla podróżujących do Gdańska szybsze dotarcie nad polskie wybrzeże Bałtyku, na Mazury, a także na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w lecie 2012 r. Bilety można rezerwować już teraz od 183 PLN.

Air Berlin chce także zwiększyć liczbę lotów do Krakowa z obecnie czterech do
12 tygodniowo. Dzięki temu oprócz lotów łączonych na terenie Niemiec i Europy możliwe jest także skorzystanie z lotów do: Dubaju, Tel Awiwu, Nowego Jorku czy Bangkoku.

Te rozszerzenia są częścią pakietu działań, dzięki któremu druga pod względem wielkości linia lotnicza rozbudowuje swoje kompetencje w Europie Wschodniej. I tak linia Air Berlin wspólnie z NIKI już teraz proponuje uzgodnioną wspólnie ofertę lotów na rozwijające się dynamicznie rynki w: Rumunii, Bułgarii i Serbii. Ich stolice: Bukareszt, Sofia i Belgrad zostaną połączone z portem przesiadkowym w Wiedniu lotami do trzech dziennie. Przy tym czasy przelotu i możliwości przesiadkowe są zaplanowane w taki sposób, że Air Berlin może zaoferować znacznie krótszy czas przelotu niż dotychczas realizowany z krajów niemieckojęzycznych do południowo-wschodniej Europy. Także i oferta lotów do Rosji zostanie powiększona. Od zimy niemiecki przewoźnik oferuje z: Berlina, Düsseldorfu, Monachium, Stuttgartu, Wiednia i Salzburga tygodniowo 50 lotów do Moskwy i Sankt Petersburga.

Bilety dostępne są w Internecie na airberlin.com, w centrum obsługi linii lotniczej pod bezpłatnym numerem telefonu 00800 49 11 386, a także w każdym biurze podróży.


Dodatkowe informacje:
Adam Skonieczny
Kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu
Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy
(58) 348-11-45


54
48