Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Aerofestival 2015 - znamy szczegóły

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2015-03-16 Autor: Godlewski Krzysztof13 i 14 czerwca niebo nad poznańską Ławicą opanują najlepsi piloci akrobacyjni z Polski i zagranicy. Oprócz pokazów lotniczych, na widzów pierwszej edycji Aerofestival czeka naziemna wystawa samolotów, koncert i targi lotnicze AeroFair. O tym kogo i co będzie można zobaczyć i jakich artystów posłuchać, organizatorzy powiedzieli w czasie programowej konferencji prasowej.

Poznań czekał na powrót międzynarodowych pokazów lotniczych niemal ćwierć wieku. Po 24 latach w stolicy Wielkopolski wystąpią grupy akrobacyjne i piloci największego światowego formatu. W czasie dwudniowej imprezy publiczności Aerofestivalu zaprezentują się takie zespoły jak Turkish Stars, The Flying Bulls Aerobatic Team, czy też łotewska grupa Baltic Bees. Podziwiać będzie można również pilotów z Polski, wśród których znajdą się między innymi Artur Kielak, Łukasz Czepiela i grupa Firebirds*.

W czasie dwóch dni Aerofestival odbędzie się łącznie ponad 600 minut pokazów lotniczych. Mamy potwierdzoną obecność już kilkunastu zespołów i pilotów, w tym prawdziwych gwiazd, takich jak jedna z najlepszych grup akrobacyjnych na świecie Turkish Stars, która w tym roku weźmie udział tylko w czterech zagranicznych imprezach, w tym jednej w Polsce, w Poznaniu - mówi Hubert Topoliński, wiceprezes firmy Aeropact, organizatora imprezy. Emocje, związane z kolejnymi grupami i pilotami będziemy dawkować do samego końca, ponieważ program pokazów zostanie ostatecznie zamknięty na kilka dni przed imprezą. Czekamy m. in. na potwierdzenie udziału przez polskie siły powietrzne - dodaje.

We wsparcie Aerofestivalu aktywnie włączyła się firma Red Bull, dzięki czemu widzowie będą mogli podziwiać popisy pilotów spod znaku Czerwonego Byka. Na poznańskim niebie pojawią się śmigłowce Bell TAH-1 Cobra (cywilna wersja śmgłowca szturmowego używanego przez US Marines), BO-105 i legendarny amerykański myśliwiec F4U Corsair.

Oprócz pokazów w powietrzu, organizatorzy zaplanowali dla zwiedzających szereg atrakcji "naziemnych", czyli statyczną wystawę samolotów i sprzętu wojskowego, koncerty i targi branży lotniczej. Za ten ostatni element odpowiada współorganizator imprezy, Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Wydarzenie lotnicze międzynarodowej rangi to również świetna okazja do zaprezentowania branży lotniczej ? mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu MTP. Liczymy, że nasz wspólny wysiłek i ciekawa oferta tak pokazów lotniczych, jak i targów AeroFair przełożą się na duże zainteresowanie ze strony widzów - dodaje.
Ukoronowaniem festiwalu będą koncerty. W obydwa dni na scenie pojawią się artyści z Polski: Kamil Bednarek i Gooral, oraz zagraniczny wykonawca, którego poznamy 24 marca.

Bilety na Aerofestival, obejmujące wstęp na teren pokazów lotniczych, koncertu i wystawy targowej są już dostępne w przedsprzedaży. Koszt wejściówek normalnych to 40 złotych za bilet jednodniowy (na sobotę albo niedzielę) i 60 złotych za dwudniowy karnet. Jednodniowa wejściówka VIP kosztuje 300 złotych. Bilety można kupić w sieci salonów Empik, na stronach internetowych empik.com, ebilet.pl, stronie pokazów www.aerofestival.pl oraz w kasach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Szczegółowe informacje na temat biletów, w tym dostępnych zniżek i sieci dystrybucji dostępne są na stronie internetowej www.aerofestival.pl.
*Szczegółowa lista potwierdzonych grup akrobacyjnych, samolotów i pilotów Aerofestival 2015:

Turkish Stars 
Baltic Bees
de Hevilland Vampire Display Team
Pioneer Team
Patrouille REVA
Aero Gera Display Team
The Flying Bulls Aerobatic Team: TAH-1Cobra, BO-105 Bolkov, F4U-Corsair
North American P-51 Mustang
Mitsubishi Zero
North American T6
North American T34 Mentor
Firebirds Display Team
C45 Twinbeech
Cessna O2A
SU-31 Jurgis Kairis
XA-41 Artur Kielak
Łukasz Czepiela
SU-26M Daniel Ryfa
Extra 200 Uwe Zimmermann
OV-10 Bronco 
Boeing Stearman
Jak - 18

Dodatkowych informacji udzielają:
Tomasz Majchrzak
Mail: pr@aerofestival.pl, tel. +48 881 931 301, rzecznik prasowy: rzecznik@aerofestival.pl
Dariusz Wawrzyniak
Mail: dariusz.wawrzyniak@mtp.pl, tel. +48 603 415 196

32
11