Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

7 urodziny Wizz Air

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2011-05-19 Autor: Franczyk MichałMinęło 7 lat, od kiedy 19 maja 2004 roku w Katowicach tania linia lotnicza Wizz Air rozpoczęła działalność, wykonując pierwszy lot samolotem Airbus A320. Od tego czasu przewoźnik stał się największą linią nisko kosztową w Polsce i Europie Środkowej. Aktualnie Wizz Air posiada 13 baz operacyjnych w Polsce (Gdańsk, Katowice, Poznań, Wrocław),w Serbii, na Litwie, na Węgrzech, w Bułgarii, w Rumuni, w Czechach i na Ukrainie, oferując łącznie 220 tras. W skład grupy Wizz Air wchodzą dwie grupy lotnicze : Wizz Air Hungary oraz Wizz Air Ukraine.

Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się przewoźników na świecie dysponuje obecnie flotą 35 nowoczesnych samolotów Airbus A320, a w zamówieniach znajdują się kolejne 104 maszyny tego typu. Wszystkie samoloty zostały zakupione jako nowe, a ich serwisem zajmują się specjaliści z Lufthansa Technik. Personel firmy składa się z około 1000 wykwalifikowanych pracowników o różnych specjalnościach. W ciągu ostatniego roku z usług linii skorzystało 10 milionów pasażerów.

Życzymy przewoźnikowi dalszego, dynamicznego rozwoju -  więcej tras, więcej zadowolonych pasażerów i więcej nowych samolotów.

Na zdjęciach samoloty A320 linii Wizzair operujące z gdańskiego lotniska.

Tekst i zdjęcia Michał Franczyk
42
50