Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

200-miejscowy Boeing 737 MAX 8 dostępny dla klientów

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2014-07-14 Autor: Godlewski KrzysztofSpółka Boeing Commercial Airplanes przygotowana do wzrostu w oparciu o silne portfolio produktów
- 200-miejscowa wersja 737 MAX 8 jest już oferowana klientom
- Najszersza oferta samolotów szerokokadłubowych w branży

FARNBOROUGH, Wielka Brytania, 14 lipca 2014 - Boeing nadal rozszerza portfolio swoich produktów, zapowiadając na Farnborough International Airshow 200-miejscową wersję samolotu 737 MAX 8. Opcja ta daje liniom lotniczym o 11 miejsc więcej generujących potencjalny przychód.

"Nowy 200-miejscowy 737 MAX 8 zapewnia nam utrzymanie pozycji lidera w zakresie komfortu, pojemności i niskich kosztów eksploatacji na rynku samolotów wąskokadłubowych - powiedział Ray Conner, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes. "Wraz ze wzrostem pojemności i pewności związanej z testami silników i samolotu, jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia o 20 proc. mniejszego zużycia paliwa niż w użytkowanym obecnie modelu 737 Next-Generation."

200-miejscowy 737 MAX 8 jest najnowszym spośród produktów i usług dostępnych w szerokiej ofercie Boeinga. Samolot ten pojawia się po udanym rozpoczęciu programu 787-10, które miało miejsce w zeszłym roku, oraz programu 777X, uzupełniającego portfolio najbardziej wydajnych samolotów szerokokadłubowych. 

W trakcie tegorocznej imprezy prezentowany będzie w powietrzu 787-9 Dreamliner, zaledwie kilka dni po dostarczeniu pierwszego egzemplarza liniom Air New Zealand.

"Nasze obecne i przyszłe samoloty szerokokadłubowe nie pozostawiają luk na rynku. Mając odpowiednie przygotowanie do przyszłego wzrostu, koncentrujemy się na wykonywaniu założonych planów i przyspieszaniu tempa produkcji, dostarczając jednocześnie naszym klientom najwyższą jakość" - dodaje Conner.

Aby zaspokoić popyt, Boeing dostarcza obecnie samoloty z rodzin 737, 777 i 787 przy zwiększonym tempie produkcji. Ponadto firma zapowiedziała już kolejne wzrosty tempa produkcji.

Do chwili rozpoczęcia Farnborough International Airshow Boeing otrzymał 649 zamówień netto, w tym zamówienie na 150 samolotów 777X złożone przez linie Emirates w ubiegłym tygodniu.

"Rynek samolotów komercyjnych jest silniejszy niż kiedykolwiek, a my robimy wszystko, co możemy, aby produkty Boeinga trafiały do naszych klientów tak szybko jak to możliwe" - powiedział Conner.

# # #

Kontakt: 
Doug Alder
Boeing Commercial Airplanes Communications
+1 206 660 2978
doug.alder-jr@boeing.com  


30
24