Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

13 połączeń zagranicznych OLT Express z Gdańska

Kategoria: Lotnictwo cywilne Utworzony: 2012-04-24 Autor: Franczyk Michał

Na dzisiejszej (24 kwietnia) konferencji w Porcie Lotniczym w Gdańsku Zarząd OLT Express ogłosił siatkę połączeń zagranicznych z Gdańska do: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Włoch, Francji, Holandii i Islandii. Połączenia uruchomione zostaną 29 października. Sprzedaż biletów w cenie od 149 zł rusza dziś.

Codziennie będą realizowane połączenia z Gdańska do Hamburga (HAM) o godzinie 7:00, do Kolonii/Bonn (CGN), Amsterdamu (AMS), Brukseli (BRU) o godzinie 10:15, do Memmingen (FMM) o godzinie 10:30 oraz do Londynu (LGW) o godzinie 18:15. Trzy razy w tygodniu dostępne będą rejsy do Frankfurtu-Hahn (HHN) w poniedziałki, środy i piątki   o 15:45 oraz do Rzymu (FCO) we wtorki, piątki i niedziele o 11:00. Dwa razy w tygodniu realizowane będą połączenia do Wenecji (VCE) w poniedziałki i czwartki o godzinie 11:30, Werony (VRN) we wtorki i soboty o 16:00, do Marsylii (MRS) w czwartki i niedziele o 15:15 oraz do Paryża (ORY) w środy i soboty o 11:25. Ponadto raz w tygodniu w piątki o godzinie 22:15  będzie można polecieć z Gdańska do Reykjaviku (KEF). 

Połączenia zagraniczne z Gdańska realizowane będą samolotami Airbus A320 i A319. Sześć maszyn tego typu będzie bazowanych na gdańskim lotnisku.

Obecnie OLT Express oferuje sprzedaż biletów na 27 połączeń krajowych obejmujących 10 miast Polski: Gdańsk, Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Szczecin, Rzeszów, Bydgoszcz. Oprócz połączeń zagranicznych z Gdańska OLT Express oferuje także rejsy do: Paryża, Rzymu, Oslo, Amsterdamu, Hamburga, Dortmundu i Memmingen operowanych z Rzeszowa; do: Paryża, Barcelony, Rzymu, Edynburga i Frankfurtu-Hahn operowanych z Łodzi; do: Londynu, Kolonii/Bonn, Brukseli, Stuttgartu, Hamburga, Amsterdamu, Memmingen, Paryża, Mediolanu, Frankfurtu-Hahn, Lyonu, Rzymu, Goteborgu, Wenecji, Saarbrucken, Werony i Munster/Osnabruck operowanych z Warszawy.

Szczegółowe informacje na temat rozkładu zagranicznych połączeń OLT Express znajdują się na stronie http://www.oltexpress.com/pl/rozklad_lotow. Rezerwacji biletów można dokonać za pośrednictwem strony www.oltexpress.com lub dzwoniąc pod numer: +48 58 735 55 55.

Nowe Polskie Linie Lotnicze OLT Express powstały w 2011 roku z połączenia dwóch spółek: OLT Jetair oraz Yes Airways. Składowa nazwy OLT pochodzi od nazwy jednej z najstarszych linii lotniczych w Niemczech. Właścicielem OLT Express jest firma Amber Gold z Gdańska.

Osoba do kontaktu:
Magdalena Gordon-Wesołowska,                                                   
magdalena.wesolowska@oltexpress.com

Fot. Aviateam.pl


63
44