Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Wrześniowy Malbork

Kategoria: Lotnictwo wojskowe Utworzony: 2019-09-13 Autor: Kirschenstein Krzysztof

Na początku września 2019 roku wybrałem się do 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, aby tym razem zapoznać się ze szkoleniem personelu lotniczego 21. BLT ze Świdwina, którzy goszczą na malborskiej ziemi, wykonując tam swoje zadania na samolotach myśliwsko-bombowych Su-22. 

Dla mnie osobiście była to ogromna satysfakcja po 2 letniej absencji, by móc znowu spotkać się z moimi redakcyjnymi kolegami i znajomymi, którym już dobrze znane są te malborskie pejzaże. Pogoda niestety ostatnio nie rozpieszczała, lecz tym razem wyjątkowo dopisała, co pomogło w pełni zrealizować pilotom postawione zadania, a nam zrobić, czasami nawet niepowtarzalne ujęcia z udziałem rożnych odcieni i barw przy pięknym zachodzącym słońcu. Ta lotniskowa sceneria po raz kolejny stanowiła dla nas niezapomniane przeżycie, zapisując w naszej pamięci udany pobyt w bazie. W mojej zaś głowie po raz kolejny pozostał huk dopalaczy i jak zawsze miła przyjacielska atmosfera, którą stworzył nam dowódca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego płk pil. Mirek Zima i rzecznik prasowy malborskiej bazy mjr Tomek Basarab.

Nie wiem, jak moi koledzy, ale ja byłem pełen pozytywnych wrażeń, żegnając się na koniec dnia z naszymi starymi przyjaciółmi - obiecując, że częściej będziemy znowu odwiedzać, tak nam zaprzyjaźnioną malborską bazę. Ponadto dla mnie osobiście ten niemal całodniowy pobyt był jeszcze takim czasem wytchnienia i odpoczynku od tego, co stanowi naszą szarą codzienność.

                           Z lotniczo - morskim pozdrowieniem  Krzysztof Kirschenstein21
12