Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Technik Roku 2011 st. sierż. szt. Tomasz Krajewski z 22 BLT w Malborku

Kategoria: Lotnictwo wojskowe Utworzony: 2012-01-19 Autor: Kirschenstein Krzysztof

Technikiem roku w 22 BLT z Malborka za rok 2011 został st. sierż. szt. Tomasz Krajewski. Urodził się 24.02.1959 w Lubrańcu. Już jako dziecko jego zainteresowania skierowane były ku Lotnictwu, z którym w późniejszym czasie chciał się zawodowo związać. Po ukończeniu szkoły podstawowej, a później zasadniczej szkoły zawodowej skierowany został do odbycia zasadniczej służby wojskowej,którą odbył od kwietnia 1979 do marca 1981roku.W tym też czasie ukończył Szkołę Młodszych Specjalistów ? SMS - na samolotach MiG-21 o specjalności płatowiec i silnik w Technicznej Szkole Wojsk Lotniczych w Zamościu, przebywając tam od września 1979 do marca 1981 roku na etacie mechanika II Klucza Eksploatacji Samolotów (2KES) w 1 eskadrze lotnictwa myśliwskiego wchodzącej w skład 41 PLM w Malborku (JW. 4976). Po wstąpieniu do 41 PLM i odbyciu miesięcznych praktyk Tomasz Krajewski zdał egzamin na ocenę bardzo dobrą i zdobył trzecią klasę specjalisty wojskowego (specjalność płatowiec i silnik). Po odbyciu zasadniczej służby odszedł do cywila i rozpoczął pracę w Zakładach Azotowych we Włocławku. 17.10.1984 roku zostaje powołany do zawodowej służby wojskowej jako starszy mechanik klucza płatowca i silnika w eskadrze technicznej. Przez 21 lat służby obsługiwał samoloty Mig-21 wszystkich wersji. W 2004 roku zostaje przeszkolony w Mińsku Mazowieckim na samoloty Mig-29. Obecnie Tomasz Krajewski, który piastuje stanowisko starszego technika Klucza Remontu Płatowca i Silnika w eskadrze technicznej 22 BLT, wykonuje obsługi bieżące i specjalne samolotów MiG-29 eksploatowanych obecnie w macierzystej jednostce. Prywatnie jest mężem Jolanty i ojcem Anny. Tomasz Krajewski dodatkowo interesuje się modelarstwem, historią i techniką lotniczą oraz nurkowaniem. W tej kategorii zdobył drugi stopień nurkowania CMAS.
W czasie długoletniej służby ten skromny człowiek dał się poznać jako specjalista wysokiej klasy. Potwierdza to na co dzień, wykorzystując swoją nienaganną wiedzę i umiejętności, które potwierdzają jego zdobytą mistrzowską klasę specjalisty wojskowego przyznaną mu na stałe. Jest dobrym i nieocenionym kolegą nie tylko w pracy, ale również prywatnie. W każdej chwili jest w stanie pomóc młodszym żołnierzom, dzieląc się z nimi wszechstronną wiedzą. Jest człowiekiem umiejącym szybko określić przyczynę usterki w sprzęcie, co ma wpływ na usprawnienie funkcjonowania bazy. 


Z okazji przyznania Tomaszowi Krajewskiemu tego zaszczytnego tytułu redakcja zespołu Aviateam życzy dużo zdrowia i optymizmu w dalszej, owocnej pracy oraz wszelkiej pomyślności. Niech najbliżsi współpracownicy i przyjaciele nie tylko z pracy darzą Pana szacunkiem i uznaniem, na co niewątpliwie swoją sumienną pracą Pan sobie zasłużył.

Tekst Krzysztof Kirschenstein
Zdjęcia Filip Kauszka