Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Pierwsze loty w Brygadzie Lotnictwa MW w nowym roku

Kategoria: Lotnictwo wojskowe Utworzony: 2012-01-05 Autor: Franczyk Michał

Loty profilowe na małej wysokości, lądowanie w terenie przygodnym, ratownictwo lądowe i morskie to tylko niektóre elementy szkolenia, jakie realizowały wczoraj załogi śmigłowców pokładowych SH-2G i ratowniczych W-3RM. W pierwszym w tym roku szkoleniu lotniczym w powietrzu uczestniczył personel 43 Bazy Lotnictwa Morskiego i Dowództwa Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
   
Na lotnisku 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach 4 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku w lotnictwie Marynarki Wojennej RP szkolenie lotnicze w powietrzu. Szkolenie załóg śmigłowców pokładowych zwalczania okrętów podwodnych SH-2G oraz śmigłowców ratowniczych W-3RM Anakonda odbyło się według planowej tabeli lotów. Załogi śmigłowców ćwiczyły: treningowe zajścia do lądowania z wykorzystaniem systemu lądowania według przyrządów ILS oraz systemu radionawigacyjnego TACAN, loty do strefy z wybranymi elementami pilotażu, a także loty profilowe na małych wysokościach w tzw. strefie koszącej i lądowanie w terenie przygodnym. Załogi Anakond szkoliły się również w ratownictwie lądowym w dzień oraz morskim w nocy.

43 Baza Lotnictwa Morskiego powstała w styczniu 2011 roku. Do głównych zadań tej jednostki należą: zwalczanie okrętów podwodnych (ZOP) samodzielnie oraz we współpracy z okrętami, rozpoznanie jednostek nawodnych i wskazywanie celów okrętom, zabezpieczenie polskiej strefy poszukiwania i ratownictwa na Bałtyku oraz transport ludzi i sprzętu. 43 Baza Lotnictwa Morskiego utrzymuje także całodobowy dyżur bojowy w systemie ratownictwa morskiego i lotniczego. Pełnią go załogi śmigłowców W-3RM Anakonda. Na wyposażeniu bazy znajduje się pięć typów statków powietrznych: śmigłowce pokładowe ZOP SH-2G, śmigłowce W-3 w wersji ratowniczej i transportowej, śmigłowce transportowe Mi-17, śmigłowce Mi-2 oraz samoloty transportowo desantowe An-28TD.

www.bl.mw.mil.pl
Foto-video: aviateam.pl


87
57