Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Muzeum Techniki - Speyer

Kategoria: Z podróży lotniczych Utworzony: 2010-01-06 Autor: Godlewski Krzysztof

Muzeum w Speyer to gratka nie tylko dla fanów awiacji. To także miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Przeogromne bogactwo eksponatów różnorodnych dziedzin techniki oraz ich dostępność dla widza stawiają tą placówkę na pierwszym miejscu w Europie. Poza dużą kolekcją samolotów, klasycznych samochodów, lokomotyw i wozów strażackich muzeum może poszczycić się rozbudowaną wystawą aeronautyki. Niektóre z najważniejszych eksponatów są oryginalne tak jak spaceshuttle BURAN, Boeing 747 Jumbo Jet, łódź podwodna U9 i gigantyczny rosyjski samolot transportowy An-22. 

Ekspozycja usytuowana jest na ponad 16tys. m2 i oferuje ponad 2 tysiące eksponatów. Wśród nich 70 samolotów i śmigłowców, 50 zabytkowych samochodów, 40 wozów strażackich, 20 lokomotyw i wiele innych. Nie można także nie wspomnieć o nowoczesnym dodatku jakim jest kino IMAX. Kino IMAX Dome jest jedną z największych atrakcji Muzeum Techniki Speyer. Gigantyczny ekran, niepowtarzalny system przestrzennego dźwięku i doskonałą jakość obrazu IMAX gwarantuje niecodzienne doświadczenia. 22,000 Watt, 6-kanałowy system dźwięku i ekran DOME!

Muzeum Techniki Speyer jest otwarte 365 dni w roku od 9-18.. Soboty i niedziele czynne do 19. Ceny biletów 13 euro sama wystawa a wraz z kinem 18 euro. Wystawa znajduje się obok autostrady A61 koło Heidelbergu (południowe Niemcy). Godzinę drogi z Frankfurtu!  

tekst i zdjęcia: Krzysztof Godlewski. 
70
50