Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Młodzi też to kochają

Kategoria: Pozostałe wydarzenia Utworzony: 2011-10-23 Autor: Kania Jarosław

Bohaterami jednego z wcześniejszych artykułów byli dwaj młodzi wielbiciele samolotów. Wówczas krótko opisane było spotkanie dwóch "wniebowziętych" z naszym redaktorem naczelnym, Krzysztofem Kirschensteinem przy okazji wycieczki szkolnej do Trójmiasta. Ostatnio obecni już gimnazjaliści dali dowód swojego przywiązania i wierności pasji kontynuowanej od najmłodszych lat.

W weekend mieli szkolną imprezę - otrzęsiny, na której uwagę większości zgromadzonych zarówno uczniów, jak też rodziców i nauczycieli zwracała wystawa zdjęć lotniczych autorstwa Karola Umińskiego i Łukasza Wołejki. Ci dwaj właśnie chłopcy postanowili zaprezentować się przed szkolną społecznością, ukazując wspaniałe maszyny na błękicie nieba uchwycone w obiektyw. Dodatkowo opatrzyli swoją prezentację oprawą słowną, przybliżając pokrótce swoją pasję, wspominając miejsca (zwłaszcza bliski Malbork) i dorosłych, którzy wprowadzili ich w tajniki fotografii, poszerzyli im horyzonty pasji, która również nas, dorosłych, opanowała.

Autorzy wystawy, których piszący te słowa zna na co dzień z racji wykonywanego zawodu, wiele razy wspominali drogę, jaką przeszli, czerpiąc inspirację nie tylko z maszyn latających, ale także wzorując się na fotografiach i pracy starszego od nich pokolenia - naszej redakcji. Chłopcy podkreślili wagę wskazówek technicznych dotyczących robienia zdjęć, ważne były dla nich rozmowy o lotnictwie przeprowadzone z nami jako fotoreporterami i przede wszystkim z samymi pilotami malborskiej bazy.

Jak widać, duch w narodzie nie ginie, a jeśli weźmie się pod uwagę wiek autorów wystawy i tak wczesne, a już imponujące efekty ich pracy, to przyszłość może być jeszcze lepsza i bardziej efektowna.

92
57