Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Marynarka Wojenna dzieciom

Kategoria: Lotnictwo wojskowe Utworzony: 2011-08-20 Autor: Godlewski Krzysztof

Troje dzieci, podopiecznych Fundacji „Bajkowa Fabryka Nadziei”, przyleciało z Białegostoku do Gdyni, aby nad morzem spędzić wymarzone wakacje. W sobotę 20 sierpnia, o godzinie 16.00, po kilku dniach pobytu na Pomorzu, załoga śmigłowca transportowego Marynarki Wojennej Mi-17 odwiezie je do domu.
   
Na początku sierpnia Fundacja „Bajkowa Fabryka Nadziei” zwróciła się do Marynarki Wojennej o pomoc w spełnieniu marzenia trójki dzieci. W ubiegły wtorek załoga śmigłowca Mi-17 z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach poleciała do Białegostoku, aby z aeroklubowego lotniska w Krywlanach zabrać podopiecznych wraz z opiekunami na wakacje nad morzem. W sobotę 20 sierpnia, po kilkudniowym pobycie na Pomorzu, załoga śmigłowca Marynarki Wojennej odwiozła dzieci do domu. Start śmigłowca z lotniska w Gdyni Babich Dołach odbył się około godz. 16.00. 

W zadania Marynarki Wojennej na trwałe wpisały się działania na rzecz społeczeństwa, jak choćby spełnianie dziecięcych marzeń. Są też inne działania; Okręty Marynarki Wojennej uczestniczyły w licznych akcjach ratowniczych, eksploracyjnych, poszukiwawczych czy też prowadziły działania na rzecz ochrony dziedzictwa historycznego Morza Bałtyckiego. Śmigłowce ratownicze MW niosą pomoc ludziom na morzu, a samolot „Bryza” prowadzi monitoring ekologiczny naszego morza. Saperzy MW zapewniają bezpieczeństwo przed niewybuchami i niewypałami i to nie tylko wzdłuż wybrzeża i na morzu, ale także w głębi lądu. Służby hydrograficzne MW działają na rzecz bezpieczeństwa żeglugi wszystkich jednostek poruszających się po Bałtyku. Lotnictwo Marynarki Wojennej uczestniczyło także w kilku akcjach transportu organów do przeszczepu ratujących ludzkie życie. Należy także wspomnieć, że marynarze udzielają pomocy podczas klęsk żywiołowych, uczestniczą w akcjach krwiodawstwa, czy też biorą udział w akcjach charytatywnych, m.in. w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

źródło: bl.mw.mil.pl


59
54