Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Loty metodyczne na Babich Dołach

Kategoria: Lotnictwo wojskowe Utworzony: 2011-12-14 Autor: Godlewski Krzysztof

    Na lotnisku 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach odbyły się 13 grudnia 2011 r. loty metodyczne załóg śmigłowców Mi-2. Piloci instruktorzy ćwiczyli lot po kręgu z wykonaniem imitacji autorotacji. To już szóste w tym roku loty metodyczne z udziałem instruktorów lotnictwa morskiego.

    Wczorajsze szkolenie poprzedziło wstępne przygotowanie do lotów,  postawienie zadań oraz trening wykonywanych czynności w kabinie śmigłowca. Głównym celem lotów była weryfikacja metod szkolenia i doskonalenie techniki pilotażu w trakcie wykonywania imitacji autorotacji w dzień i w nocy. W szkoleniu uczestniczyli dowódca Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej kmdr pil. Tadeusz Drybczewski oraz piloci instruktorzy z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego: kpt. mar. pil. Wojciech Badaj, kpt. mar. pil. Krzysztof Czajka oraz  kpt. mar. pil. Arkadiusz Kaczmarek. Funkcję instruktorów - metodyków podczas lotów pełnili: kmdr ppor. pil. Sławomir Skrajny z Dowództwa Marynarki Wojennej oraz kpt. mar. pil. Tomasz Gierczyński z 44 Bazy Lotnictwa Morskiego (Grupa Lotnicza Darłowo).

    Efektem przeprowadzenia lotów metodycznych jest opracowanie wniosków i zaleceń szkoleniowych po omówieniu organizacji lotów i szczegółów szkolenia w powietrzu w wybranym elemencie pilotażu. Wdrożone zalecenia mają na celu ujednolicenie i doskonalenie procedur szkolenia personelu lotniczego oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa wykonywanych zadań.

bl.mw.mil.pl

79
57