Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Greccy piłkarze wylądowali w Gdyni

Kategoria: Lotnictwo wojskowe Utworzony: 2015-06-14 Autor: Franczyk Michał

Dzisiaj rano na lotnisku Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wylądował samolot pasażerski Airbus A320 z narodową drużyną Grecji. W najbliższy wtorek w Gdańsku rozegra ona towarzyski mecz Polską.

Do nietypowej operacji lotniczej doszło dzisiaj rano w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach. Na lotnisku, z którego na co dzień operują samoloty i śmigłowce wojskowe wylądował cywilny samolot pasażerki A320 greckich linii lotniczych. Na jego pokładzie przyleciała narodowa drużyna piłkarska tego kraju. Z prośbą o przyjęcie samolotu na zwrócił się do wojska Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, ponieważ lądowanie na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku nie było możliwe. W związku z koniecznością przeprowadzenia ostatniego etapu prac w ramach podniesienia kategorii systemu lądowania według przyrządów ILS jest ono zamknięte od północy z 12 na 13 czerwca aż do godziny 5.00 w dniu 15 czerwca.

Maszyna linii Aegean przyleciała z Potu Lotniczego Vagar na Wyspach Owczych. Na gdyńskim lotnisku wylądowała o godzinie 4.16. Po uzupełnieniu zapasu paliwa i przygotowaniu do lotu o godzinie 5.12 odleciała bezpośrednio do Aten.

kmdr ppor. Czesław Cichy


23
19