Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

BLMW wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Kategoria: Lotnictwo wojskowe Utworzony: 2014-01-08 Autor: Franczyk Michał

Już w najbliższą niedzielę 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej od kilku lat aktywnie wspiera działania fundacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka, w tym roku po raz pierwszy wspólnie z 3. Flotyllą Okrętów.

Tym razem na specjalnej aukcji można wylicytować udział w kompleksowym ćwiczeniu ratowniczym na morzu. Jej zwycięzca między innymi zostanie podjęty przez śmigłowiec ratowniczy BLMW i przetransportowany na ląd.
W 2008 roku, kiedy 16 finał WOŚP startował z Helu, dzięki załodze śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej ?Anakonda? Jerzy Owsiak mógł sprawnie dotrzeć na Stare Miasto w Gdańsku a następnie na gdańskie lotnisko w Rębiechowie. Lotnicy morscy wystawiali również na aukcję lot symulatorem samolotu Bryza (dwukrotnie) oraz lot patrolowy samolotem Bryza w wersji monitoringu ekologicznego.

Tym razem zwycięzca aukcji przygotowanej specjalnie na 22 finał WOŚP będzie mógł poznać tajniki szkolenia specjalistów działań SAR (ang. Search and Rescue - poszukiwania i ratownictwa) na morzu. Między innymi, tak jak podczas rzeczywistej akcji ratowniczej, zostanie podjęty przez załogę śmigłowca MW z tratwy ratunkowej i przetransportowany na ląd. Szczegółowe informacje na temat aukcji znajdują się na portalu aukcje.wosp.org.pl. Licytacja potrwa do 20 stycznia. W tym roku wspieramy zbiórkę środków na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

WOŚP po raz kolejny wspierać będzie także Klub 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach, gdzie w niedzielę (12 stycznia) o godzinie 15.00, będzie można zobaczyć występy przedszkolaków i uczniów, jasełka w wykonaniu Awionetek oraz koncerty solistów i zespołów klubu. Na sympatyków WOŚP będzie czekała również loteria fantowa oraz atrakcje kulinarne a o godzinie 18.00 ? tradycyjne światełko do nieba. Współorganizatorami imprezy są:  Zespół Szkolno -Przedszkolny, Rada Rodziców, WOPR, Koło PZW, Koło PZŁ, ROD Siemirowice oraz Zarząd Osiedla Na Skarpie.

www.bl.mw.mil.pl
fot. Aviateam.pl

36
32