Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Bezpiecznie nad wodą w Łebie

Kategoria: Pozostałe wydarzenia Utworzony: 2011-08-02 Autor: Godlewski Krzysztof

W sobotę (6 sierpnia) w Łebie odbędą się ćwiczenia ratownicze z udziałem śmigłowca W-3RM z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego. Podczas ćwiczeń załoga „Anakondy” zaprezentuje elementy podjęcia rozbitka z morza, współpracy z jednostką Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa typu SAR-1500 oraz przekazania poszkodowanego w noszach obsadzie karetki pogotowia.


   
W dniach 5 i 6 sierpnia w Łebie odbędą się Regaty Żeglarskiego Pucharu Polski oraz pokaz działania służb ratowniczych pod hasłem „Bezpiecznie nad wodą w Łebie”. W ćwiczeniu, które odbędzie się w sobotę 6 sierpnia, uczestniczyć będą: śmigłowiec ratowniczy W-3RM „Anakonda” z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach, okręt ratowniczy ORP „Zbyszko”, specjaliści z Brzegowej Grupy Ratowniczej oraz jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (MSPiR) i Straży Granicznej.

Manewry podzielono na dwa etapy; pierwszy odbędzie się po wschodniej stronie główek portu w Łebie, drugi w rejonie Kapitanatu portu. W pierwszym etapie ćwiczenia, który rozpocznie się o godzinie 12.00, załoga „Anakondy” w składzie: kpt. mar. pil. Piotr Dejnek, kpt. mar. pil. Marek Wawrzyniak, mł. chor. szt. mar. Grzegorz Malski oraz chor. mar. Krzysztof Wasylczuk zaprezentuje podjęcie na pokład rozbitka z wody oraz współpracę z jednostką MSPiR m/s „Huragan”. Drugi etap ćwiczenia (godz. 16.00) zakłada przekazanie poszkodowanego z pokładu śmigłowca do karetki pogotowia przy pomocy noszy.

5 sierpnia w godzinach od 11.00 do 17.00 na Skwerze Rybaka w Łebie oraz 6 sierpnia w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Kapitanacie Portu w Łebie będzie można również uzyskać informacje na temat służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. Zainteresowanych służbą wojskową zapraszamy na stanowiska promocyjne, gdzie do dyspozycji będą specjaliści z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku oraz 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach i Darłowie.

bl.mw.mil.pl


52
53