Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

Akcja poszukiwawcza na Zatoce Puckiej

Kategoria: Lotnictwo wojskowe Utworzony: 2011-11-19 Autor: Franczyk MichałŚmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej RP uczestniczył dzisiaj (sobota, 19 listopada) w akcji poszukiwawczej prowadzonej na Zatoce Puckiej. Poszukiwano dwóch mężczyzn, którzy nie powrócili z połowu ryb. Po kilkudziesięciu minutach lotu śmigłowiec Anakonda odnalazł ciała obu zaginionych.

Marynarka wojenna została zaalarmowana przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne około godziny 13:10. Poszukiwano dwóch mężczyzn, którzy wczoraj (piątek, 18 listopada) wypłynęli 3-metrową łodzią na połów ryb. Po niespełna 20 minutach od otrzymania sygnału do akcji poszukiwawczej wystartował śmigłowiec Anakonda dyżurujący na lotnisku w Gdyni Babich Dołach. W morze wyszły również jednostki ratownicze Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa - m/s Orkan z Helu oraz łódź motorowa R-12 z Gdyni. Załoga śmigłowca ratowniczego Marynarki wojennej o godzinie 13:13 odnalazła pierwsze, a po 7 minutach drugie ciało mężczyzny w rejonie Rybitwiej Mielizny, około 2 mil morskich (3,5 kilometra) na południowy-zachód od Kuźnicy. Jednostka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa m/s Orkan podjęła oba ciała na pokład, a następnie przekazała je na brzegu jednostce policji.
O godzinie 13:33 śmigłowiec Anakonda zakończył swoją akcję i po 12 minutach wylądował na lotnisku Marynarki Wojennej w Gdyni  Babich Dołach.

www.bl.mw.mil.pl
Fot. Michał Franczyk
63
55