Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

50 lat lotnictwa Marynarki Wojennej RP w Darłowie

Kategoria: Lotnictwo wojskowe Utworzony: 2012-08-10 Autor: Godlewski Krzysztof

Samoloty i śmigłowce Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych i Wojsk Lądowych. Pilotaż indywidualny i zespołowy, prezentacja elementów działań zwalczania okrętów podwodnych i poszukiwawczo - ratowniczych. To wszystko będzie można zobaczyć już w najbliższy wtorek, 14 sierpnia, na jedynych w kraju pokazach lotniczych nad morzem. Pokazy odbędą się w Darłowie (plaża wschodnia), początek o godzinie 14.00.

We wtorek, 14 sierpnia, o godzinie 12.00 na darłowskim rynku rozpoczną się uroczystości związane z prezentacją nowego sztandaru 44 Bazy Lotnictwa Morskiego oraz 50-letnią historią lotnictwa Marynarki Wojennej RP w Darłowie.

O godzinie 14.00 zapraszamy na jedyne w kraju pokazy lotnicze nad morzem. Przewidziane na blisko 2 godziny loty będzie można obserwować z plaży po wschodniej stronie główek portu w Darłowie. Pokazy rozpoczną samoloty Sił Powietrznych Szwecji JAS 39 Gripen, następnie w powietrzu zobaczymy samoloty polskich Sił Powietrznych - Su-22 i MiG-29 oraz śmigłowiec Mi-24 z Wojsk Lądowych. Około godziny 14.30 rozpocznie się blok morski pokazów. Otworzy go śmigłowiec pokładowy SH-2G. Jego załoga zaprezentuje między innymi elementy pilotażu wykorzystywane podczas działań zwalczania okrętów podwodnych i radiolokacyjnego wskazywania celów. Następnie w indywidualnym pilotażu zobaczymy śmigłowiec Mi-2. Kolejnym elementem pokazów będzie pilotaż zespołowy oraz elementy działań poszukiwawczo - ratowniczych w wykonaniu załóg samolotów patrolowo - rozpoznawczych Bryza. Po ich zakończeniu załoga śmigłowca ratowniczego Mi-14PŁ/R zaprezentuje operację podjęcia rozbitka z wody i przekazania go na jednostkę Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa m/s Tajfun, a załoga śmigłowca Mi-14PŁ - elementy działań zwalczania okrętów podwodnych. Pokazy zakończą zespołowo samoloty i śmigłowce 44 Bazy Lotnictwa Morskiego.Tekst bl.mw.mil.pl
Zdjęcia Mariusz Kalinowski

92
49