Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

10 lat pasji i niezwykłej przygody z lotnictwem

Kategoria: Pozostałe wydarzenia Utworzony: 2019-09-22 Autor: Biesek IwonaIwona - żona, mama dorosłych dzieci, nauczycielka, a przede wszystkim fanka Aviateam zakochana w samolotach. Dlatego pozwalam sobie na garść wspomnień i wszystko  co piszę jest moim osobistym odczuciem.

Aviateam.pl czyli grupa pasjonatów awiacji zrzeszona pod jednym szyldem.


Razem tworzą portal o tematyce lotniczej


       Z przyjemnością sięgam do artykułów wspomnieniowych, historii  ludzi związanych z polskim niebem. Wszystko to okraszone wspaniałymi zdjęciami autorstwa ekipy. Wirtualne wycieczki, panoramy, galeria zdjęć i filmy świadczą o niezwykłej pasji do szeroko pojętego lotnictwa. Materiały video są na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o ich rzeczowość i jakość. Świetne ujęcia kamery i doskonale dobrana muzyka dają wyraz pieczołowitości i zaangażowaniu we wspólny sukces, jakim docelowo jest powiększająca się oglądalność wyżej wspomnianych materiałów, a tym samym zdobywanie popularności przez portal. Aviateam jako pierwsza ekipa  w 2009 roku zaczął zamieszczać materiały video w jakości  Full HD. Daje to dowód nie tylko profesjonalizmu, ale także dbałości o prestiż i zadowolenie odbiorców - potencjalnych, czy aktualnych miłośników lotnictwa. Grono osób  odwiedzających portal  stale się zmienia , a logo  jest rozpoznawalne wszędzie tam, gdzie się pojawia.  Dostarczają rozrywki, wprowadzając gry o tematyce lotniczej on-line, funkcjonuje wirtualna mapa pomników lotniczych .Strona internetowa jest stale aktualizowana a interfejs jej czytelny. Dzięki wieloletniej współpracy między innymi z Siłami Powietrznymi RP, Lotnictwem Marynarki Wojennej czy Wojskami Lądowymi głównym nurtem informacji i materiałów jest lotnictwo wojskowe. W związku z tym, że większość ekipy mieszka na Pomorzu, to najczęściej można ich zobaczyć w Malborku, Siemirowicach, Gdyni i Gdańsku. Ale Aviateam nie stroni także od szeroko pojętego lotnictwa cywilnego, chłopaki angażują się w różne cywilne projekty, patronują imprezom, relacjonują wydarzenia, uczestniczą w życiu aeroklubów . Teksty pisane z polotem, kompetentnie, są nie tylko rzeczowym sprawozdaniem z danego wydarzenia, ale również wyrazem potencjału drzemiącego w piórze oraz przekazem wielkiej pasji do lotnictwa. Zdjęcia zebrane w galerii jako materiał dokumentalny są dobrym uzupełnieniem relacji z różnego rodzaju wydarzeń lotniczych.

Jednym z głównych nurtów jest także historia lotnictwa, jako jeden z nielicznych portali starają się przybliżać sylwetki pilotów, dzieje jednostek oraz wybrane wydarzenia. W dorobku Krzysztofa Kirschensteina (red. naczelnego) jest kilka pozycji książkowych związanych z lotnictwem morskim: "15. Samodzielna Eskadra Lotnictwa Rozpoznawczego Marynarki Wojennej z Siemirowic",  "34 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego", "Pionierzy powojennego lotnictwa morskiego RP". Na wydanie czeka kolejna pozycja "Wspomnienia kmdr pil. Lesława Węgrzynowskiego. Pierwszego pilota myśliwskiego 34 plm OPL MW".Treść poparta jest unikatowymi zdjęciami z okresu dziś już pojmowanego jako historia. Teksty są na wysokim poziomie, pisane przystępnym językiem. A wszystko to jest dowodem na utrzymywanie kontaktów z ludźmi, którzy przeszli na lotniczą emeryturę.Właśnie dzisiaj, 22 września, mija 10 lat od powstania grupy. Piękne urodziny i niezwykli ludzie. Michał Franczyk - szczęściarz, dla którego samoloty lądują właśnie tam, gdzie przebywa; Krzysztof Godlewski - mózg i założyciel portalu; Krzysztof Horn - nie ma większego fachowca od zdjęć nadrzewnych; Jarek Kania - nikt lepiej nie zna małych samolotów i szybowców;  Krzysztof Kirschenstein - znawca historii lotnictwa, autor książek;  Mirek Gawroński - dron nie ma dla Niego tajemnic; Sebastian Lemański - największy dowcipniś w ekipie; Wojtek Malak - najlepszy sportowiec wśród fotografów;  Marek Piotrowski - jego filmy lotnicze pozwalają odlecieć; Sławek Rodak - zawsze wiedział, kiedy będzie najlepsza pogoda na zdjęcia: Mariusz Woźniak - rzuci wszystko, by zrobić świetne zdjęcie;  Roman Nawrocki - jak kot chodzi własnymi ścieżkami w poszukiwaniu nietuzinkowych kadrów, Marek Purat - zawodowy żołnierz z Powidza, jak na pasjonata fotografii przystało zawodowo pracuje w sekcji "foto" na Powidzkim lotnisku, Dominik Piotrowski - wzbogacają portal o znakomite zdjęcia.

Wszystko to funkcjonuje dzięki wsparciu żon czy partnerek, które często są pierwszymi recenzentami. Mnie pozostaje życzyć Kolegom, by ta pasja dodawała nomen omen skrzydeł na co najmniej kolejne 10 lat. Dziękuję Wam, że jesteście i mogę z Wami cieszyć się tym, że grupa działa; że jest co wspominać, planować, w co wierzyć.

Uważam  Aviateam za zespół ludzi patrzących w jednym kierunku. Iwona Biesek

38
15