Wyszukiwarka

Aviateam.pl na Facebook

1 czerwca Święto 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego i Dzień Dziecka w Powidzu

Kategoria: Lotnictwo wojskowe Utworzony: 2011-05-15 Autor: Franczyk Michał1 czerwca 2011 r. dowódca 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk dypl. pil. Sławomir Żakowski zaprasza na uroczystą zbiórkę z okazji:
• Święta 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego;
• Dni Otwartych Koszar z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Bramy lotniska w Powidzu otwarte będą w godzinach 10.00 – 14.00.

W programie przewiduje się:
- od godziny 10.00 wystawę statyczną samolotów i śmigłowców: C-130 Hercules, Casa C 295M, M-28 Bryza, An 28, An 2, Mi 17, Mi 8, W 3 Sokół i Mi 2; będzie można także zobaczyć sprzęt lotniskowy będącego na wyposażeniu naszych jednostek - nierzadko unikatowy i wysoko specjalistyczny;

- o godz. 11.00 uroczystą zbiórkę pododdziałów dowództwa i jednostek podległych 3 Skrzydłu Lotnictwa Transportowego z okazji święta jednostki, potem pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych oraz Orkiestry Wojskowej z Bytomia;
- pokaz desantu.

Oprócz wystawy w trakcie trwania imprezy udostępnione będą stoiska, na których będzie można zobaczyć i zapoznać się bezpośrednio z najróżniejszym sprzętem wojskowym: bronią strzelecką, moździerzem, wyposażeniem indywidualnym żołnierza. Swoje modele prezentować będą modelarze z Witkowa.
Do udziału w ww. uroczystości zaproszone zostały władze administracyjne i samorządowe ziemi gnieźnieńskiej, konińskiej, witkowskiej, powidzkiej i słupeckiej.
Na Dzień Otwartych Koszar zapraszamy zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby prywatne. Organizatorzy przewidzieli możliwość parkowania samochodu na terenie lotniska.

kpt. Włodzimierz Baran
Oficer Prasowy 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego62
70